המחאה החברתית לישראל

המחאה החברתית לישראל. מחזירים את המדינה לידי העם !

התחבר

שכחתי את סיסמתי

המלצה לממיר איכותי

Thu Dec 03, 2015 5:00 pm by xanadoo

היי,
אני מעוניין לקנות ממיר איכותי עד 2000 שח שיתמוך בשיתוף כמובן.
תודה.

שמוש בצלחת ישנה של יס

Fri Nov 05, 2010 8:03 pm by davidh2

יש לי צלחת עם עינית של יס (אני מנותק מיס) שמחוברת לממיר. אני קולט טוב את הערוצים החופשיים בעיברית , המזרח התכון ועוד תחנת חדשות רוסית באנגלית.
האם ניתן בעזרת אותה עינית לקלוט לווין נוסף בעל תחנות חופשיות באנגלית?
אם כל …

[ Full reading ]
iptv האם יש שירות כזה גם בחינם או רק בתשלום שיש מה לראות

Wed Dec 10, 2014 6:58 am by tomer_1968

או חייב חבילה בתשלום  שהבנתי שזה יקר יחסית עלות הממיר והחבילה

קליטה באסטרא 2 ויורובירד

Tue Dec 09, 2014 9:56 pm by tomer_1968

מה ניתן לקלוט כיום עם צלחת מעולה ופיד מעולה כ200 ערוצים לפחות יש משהו פתוח ששווה לצפות בו או חבל על ההשקעה
ובאסטרא 1 נקלטות כ300תחנות ועד 400 תחנות יש שם משהו פתוח או פרוץ לא בשיתוף ששווה לצפות תודה

ממיר המאפשר קליטת כל הערוצים הפרוצים כיום ללא שיתןף

Sat Jul 19, 2014 2:15 pm by tomer_1968

איזה ממירים קיימים  התומכים בקליטת הערוצים הפרוצים כיום   האם קיוב קפה למשל תומך בכך תודה
צריך לקנות ממיר HD

צלחת הפוכה איך מכוונים את הצלחת וה lnb

Mon May 19, 2014 7:43 am by tomer_1968

מעולם לא כיוונתי צלחת הפוכה זה נראה לי מסובך ולא נוח לעבודה אני צודק או שלהפוך את הצלחת למצב רגיל זה בקומה שמינית האם מומלץ בגלל הרוחות להשאר במצב זה תודה

הלווין אסטרא ב מעלות מזרח 23.5

Sun Apr 27, 2014 9:17 am by tomer_1968

האם נקלטים הערוצים sbs 6 ned 2 בתדר 11739
האם נקלטים הערוצים rtl 4 5 7 8 בתדר 11856
תודה

optibox gekko plus

Sat Apr 26, 2014 7:08 pm by charlibh

שלום לכם
יש ממיר optibox gekko plus לא של הקהילה
האם אני יכול לעדכן אותו ולרכוש שיתוף של הקהילה ?
יש לי הרבה פריזים ותקיעות
תודה

עידכון תוכנה ל fireball

Fri Apr 04, 2014 1:31 pm by דויד 65

זקוק לעידכון תוכנה אשמח לכול עזרה Question 

RSS feeds

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Poll

מי מחובר

בסך הכל ישנם 102 משתמשים מחוברים :: אחד רשום, 0 חבויים ו -101 אורחים :: 2 Bots

syria1

המספר הרב ביותר של משתמשים מחוברים אי פעם היה 312 בתאריך Sat Mar 17, 2012 9:51 pm

MEGYN KELLY "OH GOOD GOD" OVER DONALD TRUMP

Share

nirh
SATWORLD PRO MEMBER

מספר הודעות : 41
Registration date : 13.08.16

הודעה by nirh on Sat Nov 12, 2016 12:49 pm

Huckabee Slams Megyn Kelly! She Can Barely Speak! Huckabee Shut Her Down Like Donald Trump Jr. Did!

Unlike the interview with Newt last night, Huckabee is so calm and centered that Megyn would not dare lay into him! She tried but couldn’t do it! Huckabee is just too nice! Huckabee shut her down completely! It was awesome to watch!!! Kelly actually looks like she may be thinking about what Huckabee is saying and she doesn’t like it! Megyn went back to attacking Trump and Huckabee would have no part of it!

Trump Jr. Only Person To Ever Out Talk Megyn Kelly!

KJV BIBLE BELIEVER 1 Peter 1:23 Being born again, not of corruptible seed, but of incorruptible, by the word of God, which liveth and abideth for ever. Psalms 68:11 The Lord gave the word: great was the company of those that published it. 1611 KJV Proverbs 30:5-6 Every word of God is pure: he is a shield unto them that put their trust in him. Add thou not unto his words, lest he reprove thee, and thou be found a liar. Psalms 12:6 The words of the LORD are pure words: as silver tried in a furnace of earth, purified seven times. 1604 to 1611 KJV completed in 7 years! James 1:21-22, 25 Wherefore lay apart all filthiness and superfluity of naughtiness, and receive with meekness the engrafted word, which is able to save your souls. But be ye doers of the word, and not hearers only, deceiving your own selves. But whoso looketh into the perfect law of liberty, and continueth therein, he being not a forgetful hearer, but a doer of the work, this man shall be blessed in his deed. GOD BLESS

Media Is Lying, Donald Trump Is Way, Way Ahead Of Hillary

The five facts outlined within the video clearly prove, that Donald will win in a landslide in November. The MSM lies, the number's in all of the important outlet's, like Facebook. Twitter, Reddit tell the truth, there is no way that Hillary can ever catch up to Donald.

HOW TRUMP WILL WIN - Electoral Analysis w/ the States He'll Carry!

EAN HANNITY ON HOW DONALD TRUMP WILL WIN THE ELECTION (10/26/2016)

Why Trump Will Win on Election Day

Michael Moore Explains Why TRUMP Will Win

Why Trump Will Win on Election Day

nirh
SATWORLD PRO MEMBER

מספר הודעות : 41
Registration date : 13.08.16

Re: MEGYN KELLY "OH GOOD GOD" OVER DONALD TRUMP

הודעה by nirh on Sat Nov 12, 2016 12:51 pm

ANONYMOUS - Why POLLS ARE WRONG & TRUMP LANDSLIDE WIN IS COMING

השעה עכשיו היא Sat Dec 03, 2016 5:39 pm